Cum perfectez pasaportul?

02 may 2018 100

Am primit refuz la perfectarea pasaportului pentru ca am judecata din cauza datoriilor la banca. Am inteles ca exista o lege precum ca nu au dreptul sa refuze perfectarea actelor. Ce pot face, fiind in afara tarii? Merci anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

A fost declarată neconstituțională practică privind itnerdicția de perfectare a actelor de stare civilă, buletin de identitate etc de către executorul judecătoresc, în prezent acest drept fiind exclusiv al judecătorului, de aceea urmează să veniți cu mai multe detalii pentru a vă putea consulta, sigura dvs soluție este de a... mai detaliat vă angaja un avocat atunci întru soluționarea problemei dvs.

02 may 2018