Cum pot afla daca a fost suspendat permisul

24 october 2018 84

Cativa ani in urma imi verificam amenzile si punctele de penalizare prin expedierea unui mesaj la 9021. Acum acest serviciu nu mai exista si nu sunt la curent cu amenzile sau chiar daca este suspendat permisul. Cum pot afla? Mersi de raspuns.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Această procedură domnu Pavel este înfăptuită exclusiv de instanța judecătorească, astfel, daca nu există o hotărîre in acest sens sau nu ați fost cel puțin citat într-un astfel de dosar nu există un astfel de risc.

24 october 2018