Cum pot afla daca am sau nu de achitat pensie alimentara

31 december 2018 73

Buna ziua! Am o mica problema si am nevoie de o informație. Am un copil cu fosta concubina si acum 3-4 ani a atacat în judecată pentru pensie alimentară, după care mi-a zis ca ea a renuntat si a luat cererea inapoi. Cum pot verifica daca am ceva de achitat sau nu. Mersi.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna

Soluția ar fi sa depuneți o cerere în adresa instantei de judecată respectiva o cerere prin care sa solicitați o copie a încheierii adoptate de către instanta de judecată.

De asemenea, pentru a verifica puteți accesa pagina web a instanțelor de judecată la rubrica ședințe, încheieri sau hotărâri.
WWW.INSTANTE.JUSTICE.MD

31 december 2018