Cum pot afla informatie despre Dosarul Penal?

05 april 2018 55

Buna! Cum pot afla din ce institutie este Dosarul Penal daca dispun doar de numarul acestuia?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Aveți nr. unei sentințe de condamnare sau nr. unui dosar pe capătul căreia merge urmărirea penală la perioada actuală?

06 april 2018
  • Legal consultant

Dl. Ivan, în cazul DVS aveți tot dreptul să depuneți o cerere la Procuratura Genarală,care dispune de informație după cine se socoate nr. dosarului penal. PG v-a expedia cererea DVS în adresa raionului sau sectorului cu orientarea să vă comunice ce fel de cuză penal există, asta nu mai atunce... mai detaliat dacă DVS o să aveți unstatut pe această cauză penală

06 january 2020