Cum pot înregistra automobilul?

15 november 2021 29

Buna ziua. Am procurat automobilul de la soțul stăpânei pe baza de procură. Procura a expirat, iar stapana e plecată peste hotare. Soțul nu ne poate comunica datele de contact ale soției (nu comunica între ei). Cum sa înregistrez automobilul pe numele meu, având procură expirată și recipisa de la soț unde confirma vânzarea de către el a automobilului și primirea sumei de bani pentru vânzare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
în lipsa proprietarului sau a unei procuri valabile, nu aveți posibilitatea de a înregistra, puteți doar să solicitați restituirea sumei, însă, aici o să apara probleme.

16 november 2021