Cum pot obține titlu pe lotul de pământ?

04 july 2021 138

Bună ziua. Soțul meu a primit de la primăria satului un teren, dar nu a înregistrat titlul de proprietate. Acum, acest teren este prelucrat de vecină, care strânge roada și achită impozitul funciar. Poate soțul acum să obțină titlul și cum?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buan d-na Natalia, DVS ați apelat de saitul dat mai înainte și nimen n-a găsit de cuviință să vă răspundă, eu întîmplător am găsit, vă comunic. Soțul trebue să se adreseze la primărie pentru ai elibera un titlu, care v-a servi dovadă că este deținător la terenul dat.

28 july 2021