Cum pot recupera menda pe care am achitat-o, daca instanta a anulat procesul-verbal?

13 may 2020 31

In martie 2020 am fost amendat pentru ca ma aflam in Gradina publica Stefan Cel Mare din Chisinau. M-am conformat si am achitat, dar am contestat procesul-verbal. In aprilie instanta Ciocana a anulat procesul=verbal. Spuneti-mi, va rog, care e procedura pentru a obtine banii inapoi. Multumesc aniticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Se încasează din bugetul de stat prin intermediul Ministerului Finanţelor al RM trezoreria de stat

13 may 2020