Cum pot sa-i fac cetatenie romana sotiei si copilului?

14 june 2018 69

Detin cetatenie romana din 1997. Cum pot sa-i fac cetatenie romana sotiei si copilului? Am depus actele in aprilie 2017 si nu avem niciun raspuns, nici nu mi-au dat numarul dosarului. Mai in scurt, nimic nu stim despre starea dosarului. Ajutati-ma va rog, multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Andriana Brasoveanu
  • Legal consultant

D-ul Ion, va gasiti aici https://www.documente.md/ro/anc/ in cazul in care v-a fost emis Ordinul or le puteti scriela e-mai-ul > cetatenie@just.ro
Ex. e-mail> Buna ziua,
rog sa imi ofereti informatia cu privire la ce etapa se afla dosarul D-lui Ursu Vasile Andrei, nascut la 30 ianuarie 1962 Republica Moldova, raionul _________,... mai detaliat s. ______, parinti: Ursu Andrei si Ursu Elena.
Dosarul privind redobindirea cetateniei romane a fost depus in luna aprilie 2017 la Consulatul Romanie in Republica Moldova, or. Balti.
Multumesc anticipat.
Cu stima,
Ursu Vasile Andrei
P.S. Datel au fost inventate.
Succese!

15 june 2018