Cum pot sa trag la raspundere datornicul?

24 october 2022 38

Buna ziua. O cunostinta imi este datoare cu o suma de bani. Persoana in cauza ma evita si nu pot lua nicidecum legatura cu aceasta. Cum pot sa recuperez banii care imi sunt datorati si sa trag la raspundere datornicul?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Dumitru, eposibil.Sunt 2 căi,unul de apelat direct înjudecată.Trebuie să-expediez o cerere oficială și să-i atenționez despre datoria, care o are el față de DVS. În caz de refuz, în jecată. Eu am o prcatică, puteți apela la vibeberul meu de pe telefon +37368669950 și noi vom discuta.

24 october 2022