Cum pot să verific onlain un imobil al meu?

03 april 2018 82

Cum pot să verific onlain un imobil al meu personal dacă se poate să-l vand? Vreau să vand un imobil de-al meu, dar am o datorie la o bancă și nu stiu dacă o să pot.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua Vitalie,

Dacă dvs nu ați ipotecat (gajat) imobilul sau știți că acesta nu este pus sub sechestru nu aveți de ce să vă faceți griji.

Totuși vă puteți adresa cu la Oficiul Cadastral Teritorial din raza bunului imobil iar aceștia va vor furniza informația necesara cu privire la acest și... mai detaliat anume dacă este sechestrat imobilul sau nu.

Informație suplimentara, totodată și accesul la informație cu privire la bunul dvs imobil o puteti fă e online la adresa indicată : ( https://servicii.gov.md/ServiceDetails.aspx?id=18d6d1f1-994f-42fb-9ea2-c1ee975d56a6# )

04 april 2018