Cum pot trimite bani copiilor ca sa nu ajunga la fosta soacra?

09 october 2019 59

Buna! Sunt divortat, fosta sotie este plecata peste hotare, copiii stau cu fosta soacra, cu care sunt in relatii foarte rele. Cum pot trimite bani copiilor (care n-au majoratul)? Daca banii ajung la fosta soacra, ea ii foloseste cum vrea, nu neaparat pentru copii.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Efectuați transfer pe numele unei persoane de încredere, care la rândul său va transmite suma de bani către copii.
Că sa va asigurați, ar fi caz sa întocmiți un contract în acest sens, sau faceți mențiunea corespunzătoare la etapa efectuați transferului.

10 october 2019