Cum pot verifica online informații cu privire la amenzile rutiere sau alte penalități?

19 april 2023 277

Buă ziua. Sunt domiciliată în străinătate. Fratele meu a primit recent scrisori de la judecătorie - destinate mie - conform cărora, din cauza unei amenzi rutiere neplătite, se urmărește sechestrarea bunurilor personale, însă nu se specifică absolut niciun detaliu despre legea încălcată. Nu consider că am comis vreo încălcare și nu înțeleg de ce ar veni scrisoarea la o adresă diferită de cea personală. Aș vrea să verific despre ce este vorba. Cum pot verifica online informații cu privire la amenzile rutiere sau alte penalități? Vă mulțumesc!

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Advocate trainee

Puteți verifica pe portalul
mcabinet.gov.md
Doar că pentru accesare trebuie să aveți semnătură electronică.

19 april 2023