Cum procedez cu marfa?

27 june 2019 32

Am facut comanda online de un costum, m-am intalnit cu doamna, l-am achitat, dar cand am ajuns acasa si l-am masurat, mi-am dat seama ca nu pot pasi din fusta. Doamna nu mi-a schimbat marfa si nici banii nu vrea sa mi-i restitui. Ba mai mult, m-a si blocat pe unde a putut. Cum procedez? Pot cumva sa imi intorc banii?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna Svetlana, in principiu ar fi posibil, daca aveti salvata macar o corespondenta cu ea unde discutati despre marfa pret etc., ar fi posibil prin intermediul instantei de judecata.

27 june 2019