Cum putem activa în Republica Moldova cu o companie înregistrată în România?

30 march 2020 28

Cum putem să activăm în Republica Moldova (fără a prejudicia drepturile de proprietate intelectuala) cu o companie producătoare de antiseptic și săpun lichid înregistrată în România? Vă mulțumesc anticipat!
P.S. Contractul de Franchising se exclude din start.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna!

Ați putea specifica exact ce aveți în vedere prin activare în Republica Moldova?
Vă referiți la producere și comercializare sau doar importul în Republica Moldova și comercializarea produselor pe teritoriul Republicii Moldova?

De asemenea, este posibil importul și comercializarea prin intermediul rețelele terților deja existente.

În cazul în care Societatea comercială română... mai detaliat dorește să importe, producă și comercializeze propriile produse de sine stătător, prin intermediul propriei rețele de distribuție, este cazul să înființeze o societate comercială în Republica Moldova.

Succes!

31 march 2020