Cum putem sa legalizam un teren pe numele nostru?

26 february 2018 46

Am un lot de teren care apartine primarii, nu avem acte. Noi acest lot de teren il detinem de peste 30 ani, l-au tinut bunicii, parintii si noi de vreo 14ani. Este vreo lege unde sa scrie ca daca il detinem de atita timp, trece in posesia noastra fara licitatii.

Lawyer comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua,
Despre ce fel de teren vorbiți? Va referiți la un teren aferent casei de locuit ce va aparține?
Ar fi cazul să vă adresați la Autoritatea Publică Locală.

27 february 2018
Andrei Domenco
  • Advocate

Ar fi posibilă uzucapiunea dar trebuie de asigurat dacă îndepliniți condițiile cu privire la dobindeste dreptului de proprietate prin uzucapiune.

27 february 2018