Cum sa aflu daca sotul a depus o cerere de divorț fara stirea mea?

23 october 2018 379

Buna ziua. Suntem toata familia peste hotare, avem 2 copii minori. Cum pot sa aflu daca sotul a introdus o cerere de divorț? El spune că a făcut cerere in luna august si acum e octombrie, dar n-am primit nicio citatie.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna, aici este portalul instanțelor de judecată (http://www.instante.justice.md/) accesați acest link, selectați judecătoria, accesați agenda ședințelor, ulterior indicați numele prenumele soțului și o să vedeți dacă există ședință sau nu.

23 october 2018