Cum sa dau creditorul in judecata?

03 january 2020 243

Anul trecut sotul a luat un credit si am plecat peste hot are. Creditorii nu au dorit sa prelungim contractul. Dar penalitatile erau exagerate timp de o luna. Ni s-a cerut toata suma odata, cu tot cu penalitatit. Am ramas peste hotare si in opt luni de la suma de 3.000 am ajuns la datorii de 25.000. Cum am putea da creditorul in judecata si sa imputernicim pe cineva sa ne represente. Nu putem veni in tara fiindca am depus actele pentru permis de sedere. Dupa lege, ei ar trebui sa ne dea in judecata dupa expirarea a 180 de zile si sa achitam penalitatile. Ei au lungit intentionat termenul.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Comtactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

05 january 2020