Cum sa intoarcem banii pentru bilete avia procurate?

21 may 2017 15

Am procurat 5 bilete avia pentru data de 17 iunie 2017 dus-intors pe 29 iunie 2017 spre Tel-Aviv. Dar ne-au anuntat ruda la care plecam din Tel-Aviv ca ne este interzisa intrarea in tara de catre MAI al Israelului, deoarece ruda la care venim nu are inca cetatenie in statul dat, dar este casatorita cu cetatean al Israelului. Acum noi dorim sa intoarcem biletele avio, dar compania nu doreste sa ne intoarca banii, explicind ca biletete au fost procurate cu pret special.

Lawyer comments 1

Călin Bobeică
  • Advocate

Din pacate la procurarea biletelor a-ti fost informata ca biletele date intra sub categoria speciala si nu se supun returnarii ! In caz contrar , adica nu a-ti fost informata despre aceasta , urmeaza sa solicitati rezilierea contractului cu vinzatorul biletelor avia !

22 may 2017