Cum sa-mi vad copilul, daca exista o Ordonanta de protectie?

27 december 2019 208

Buna ziua. Rog sa ma sfatuiti cum pot sa-mi vad copilul de 10 luni. Instanta de judecata a fost emis o Ordonanta de protectie in privinta copilului si mamei. La sedinta, mama a spus ca-mi va permite sa vad copilul in prezenta parintilor mei, dar dupa 2 zile mi-a interzis totalmente sa ma vad cu el. Am cerut sa mi se faca GRAFIC DE INTREVEDERE, dar mi s-a refuzat cu motivatia ca in ordonanta de protectie nu este indicat faptul intrevederii cu copilul. Rog din tot sufletul sa ma ajutati sa-mi pot vedea copilul.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Din păcate urmează să respectați și executați condițiile impuse din ordonanța de protecție...ulterior după expirarea termenului acesteia pentru cât a fost aplicată veți putea revedea copilul.

28 december 2019
  • Legal consultant

În caz dacă DVS o să încălcați ordonanța, DVS puteți nimeri sub urmărire penală.

29 december 2019