Cum sa primim banii munciti?

25 january 2020 47

Am lucrat in Germania jumatate de an ilegal cu pasaport biometric. Bani n-am primit deloc. Angajatorul promite ca va trimite banii, dar au trecut deja doua luni si inca nu au ajuns. Cum sa procedam in cazul acesta? Putem sa ne primim banii munciti? Unde sa ne adresam?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca aveți confirmare privind încheierea de contracte de munca sau ceva de genul e bine, contrar, nu aveți șanse.
Totuși urmează a analiza legislația țării în cauză, legea RM nu va ajuta.

25 january 2020