Cum sa procedez?

18 february 2022 47

Bună ziua. O cunostință m-a convins să devin administrator al unei SRL. In timpul semnării contractului la notar, persoana in cauza a băgat printre toate foile, fara a ma informa, și o procură generala pe numele lui. Eu am încredere că nu va face nimic ilegal și contrar legii și, prin urmare, am semnat totul. Cunoștința mea, folosindu-se de procur menționată, a vândut doua încăperi și un teren, în valoare totală de peste 4 mln. lei. În momentul vânzării, mă chema la notar și spunea că semnez niște dări de seamă pentru organul fiscal. Nu a platit nimic din impozite, iar suma acestora este enormă și nu știu cum să procedez. Persoana vizată a dispărut și nu pot da de ea. Ce să fac? Mersi pentru răspuns.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc Iurie, ai dat peste un escroc. Eu sunt disponibil să te ajut, să întocmesc o cerere la poliție, DVS apelați la viberul de pe telefonul +373669950 și noi vom discuta.

19 february 2022