Cum sa procedez?

19 february 2019 16

Buna. Ma aflu in Germania si as dori sa stiu care este procedura cu adoptia. Am un frate mai mic, are 11 ani. Tata este decedat si mama nu poate sa il intretina. Mama nu isi indeplineste rolul ei si de aceasta este gata sa se dezica de copil. Eu am 23 ani, sunt logodita, am un job stabil in Germania si am conditii pentru a-i purta de grija.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna

Ați putea solicita Autorității tutelare din raza de domiciliului al copilului și mamei sa instituie tutela pe o alta persoana. Prezentați Autorității tutelare acte ce confirma toate cele spuse de către Dvs.

19 february 2019