Cum sa procedez in cazul când MS nu vrea sa elibereze diploma de absolvire universității?

31 march 2019 44

Anul asta absolvesc USMF. Problema e deja câțiva ani la rând, MS nu eliberează diploma de absolvire a universității, ci un simplu certificat, ca să nu poți să depui cerere in alta țară. As putea consulta personal un avocat pentru a mă ajuta?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Adriana,
Ar trebui să vă adresați în instanța de judecată și să solicitați eliberarea diplomei de studii. Totodată, sunteți în drept să solicitați despăgubiri pe motiv că nu vă puteți angaja în câmpul muncii și prin urmare vi se încalcă dreptul de a munci, etc.

01 april 2019