Cum să recuperez permisul?

03 may 2019 219

Mi-a fost retras permisul pe un termen de trei ani. Termenul a expirat, cum și de unde să-l recuperez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urmează să obțineți încaodată certificatul medical și narcologic apoi sa va adresați cu o cerere la autoritatea din care face parte agentul constatator care va retras permisul or adresați-vă/verificați Brigada de poliție al INP sau Secția contravențională al INP daca permisul dvs se află la ei pentru a... mai detaliat solicita printr-o cerere eliberarea acestuia de la ei .

03 may 2019