Cum se calculează impozitul pe venit din vânzarea imobilului

31 october 2018 32

Bună ziua. Spuneți-mi, vă rog, cum se calculează impozitul pe venit din vânzarea imobilului.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Svetlana,
Vă rog să specificați dacă vânzător este o persoană fizică sau juridică. Dacă vânzător este o persoană fizică depinde și de faptul dacă în ultimii 3 ani și-a avut acolo domiciliul permanent sau nu, asta se vede din buletinul de identitate dacă e de tip vechi.

01 november 2018