Cum se scrie o procura de administrare societate comercială (SRL)?

26 february 2019 226

Buna. Cum se scrie o procura de administrare societate comercială (SRL) cu putere de decizie si de reprezentare in adunarea generala a asociatilor si putere de înstrăinare a bunurilor imobiliare (ale SRL) si cu dreptul de reprezentare la notar? Mersi anticipat.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,

Administratorul nu poate reprezenta nu poate reprezenta unul dintre asociați în cadrul AGA.
Administratorul poate împuternici o terță persană să reprezinte interesele societății și în dependență de caz procura poate fi necesar sa fie autentificata notarial sau nu!

Asociații urmează fiecare în parte să imputerniceasca un reprezentant printr-o procura autentică!

27 february 2019
Ana Macovschi

Administratorul e shi fondator cu cota de 55%

27 february 2019