Cumparare apartament

25 october 2019 28

Vreau sa cumpar un apartament, dar la moment nu ma aflu in tara si vreau sa-l scriu pe numele meu. Ce fel de procura trebuie sa-i fac sotiei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca sunteți casatorit, Bunul va deveni proprietate a ambilor, indiferent daca e scris doar pe numele dumneavoastră, procura nu va ajută.
Aici urmează a fi incheiat un contract matrimonial care va stabili regimul bunului in cauză, sau, bunul sa fie obținut de dumneavoastră cu titlu gratuit.
Este mult de descifrat la acest... mai detaliat capitol.

27 october 2019