Cumpărare teren

02 september 2022 57

Bună ziua. Am încheiat un contract de vânzare-cumpărare a unui teren. După care, am inregistrat contractul la cadastru. Mai sunt alte proceduri de urmat? La cadastru m-au întrebat dacă doresc să fac "doar inregistrarea". și nu am clarificat care ar fi sensul acelei întrebări. Și încă o întrebare: unde se poate de adresat pentru a se face hotarul fix al terenului? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Înregistrarea la cadastru e ultima etapă.
Pentru a determina hotarele urmează sa vă adresați la cadastru pentru lucrări cadastrale sau la privat.

03 september 2022