Am fost actionata la Curtea de Apel pentru datoria la un credit

19 may 2021 34

Buna ziua. Am luat un credit de la instituție de microfinanțare și nu l-am achitat aproape un an, de cand sa început pandemia. Am fost avertizat de la judecătorie precum ca dacă nu rambursez datoria sau stabilesc o intelegere cu creditorul, voi fi data in judecată. In martie am achitat o parte din datorie și am făcut contract nou cu creditorul. Recent insa primesc citație ca am fost data la Curtea de Apel, dar nu înțeleg ce are instanta cu mine dacă am făcut intelegere cu creditorul. Ajutați-mă, va rog! Multumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Oxana, eu vă propun să vă adresați cu o cerere la Curtea de Apel, pentru a face rost cu dosarul, care este acolo și DVS o să vă clarificați în baza cărui cereri, dosar sunteți acostată în instanță.

20 may 2021