Curtea de Apel

30 january 2019 24

A fost judecata la Curtea de Apel. Sedintele de judecata se inregistreaza cu audio-video? Se poate de scos inregistrarile? Judecata a avut loc cu aproape un an in urma. Daca da, unde trebuie sa ma adresez: la Curtea de Apel sau la prima instanta? Va multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna

Ședințele Curții de Apel au început a fi înregistrate video mai puțin de un an în urmă astfel încât e posibil sa vi se ofere doar înregistrarea audio.
Achitati 20 lei și depuneți cererea și bonul de casă, chitanța/ordinul de plată a taxei în cancelaria Curții de Apel respective.
Cererea o depuneți... mai detaliat pe numele grefieri, iar în 5 zile trebuie să primiți înregistrarea.

Accesați www.instante.justice.md unde găsiți rechizitele bancare pentru achitarea taxei.

30 january 2019