Daca copilul are varsta de un an jumatate, mama poate reveni la serviciu?

27 march 2019 25

Buna ziua. La moment stau in concediu de ingrijire a copilului, copilul are un an jumate, domiciliul copilului este stabilit cu mama. Tatal copilului achita pensie alimentara pentru copil 500 de lei si pentru mama 500 de lei. Vreau sa revin la serviciu, ziua copilul o sa stea cu mama mea. Pot aparea careva probleme din partea tatalui?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua,

Nu ar trebui sa apară, deși, fie are persoană are caracterul său.

Ați putea solicita prin intermediul instanței de judecată majorarea cuantumului pensiei de întreținere pentru copil.

27 march 2019