Daca nu mi s-a achitat pentru vechimea in munca pentru 7 luni, cum procedez?

14 december 2018 23

Sunt cadru didactic. Am o vechime de munca de 10 ani. Am avut o intrerupere de 6 luni, dupa care m-am angajat din nou in acelasi domeniu. De cand am fost angajata nu mi s-a achitat sporul pentru vechime. Cum pot proceda, ca de la director nu primesc nici un raspuns concret? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
In cazul in care nu e posibil de a rezolva problema amiabil cu administrația, puteți inainta o plingere la inspectoratul muncii
https://ism.gov.md/ro/content/contacte
Indicînd neregulile considerat a fi existente.

16 december 2018