Dacă o viză indică că este deschisă pentru 365 de zile, este adevărat că te poți afla pe teritoriu european numai 90 de zile?

26 september 2019 11

Cât se poate afla pe teritoriul Europei o persoană cu viză deschisă pentru 365 de zile? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
în esență ați oferit răspuns la întrebare, 90 zile este termen general, daca au fost obținute facilități și viză extinsă pe termen indicat sub anumite condiții, respectînd condițiile eliberării vizei, vă puteți afla întraga perioadă pe teritoriu UE.

27 september 2019