Daca vreau sa-mi schimb locul de munca, voi primi in continuare indemnizatia lunara pentru ingrijirea copilului?

04 may 2020 141

Ma aflu in concediu de maternitate (copilul are 8 luni) si vreau sa ma angajez la o alta intreprindere, dar sa raman in acelas timp angajata la locul de munca vechi pana copilul implineste 3 ani. Voi putea primi indemnizatia lunara in continuare?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Ecaterina.

Veți continua să beneficiați de indemnizație chiar dacă vă schimbați locul de muncă.

12 may 2020