Darea casei in exploatare

12 may 2020 93

Buna ziua. Putem da casa in exploatare, daca s-a modificat putin protiectul, la exterior? Casa este construita in 2012, dar nu este inca finisata. Este vreo problema pentru darea in exploatare dupa atatia ani? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Alisa,

Pot fi probleme la darea in exploatare in cazul in care construcția nu corespunde cu proiectul aprobat. Totul depinde de modificarile care le-ati facut, daca ele sunt considerabile.

13 may 2020