Datorie la credit achitata prin executorul judecatoresc

24 may 2020 127

Buna ziua. Am luat un credit de la o companie nebancara si achit regulat prin executor judecătoresc lunar, dar acum juristul companiei mi-a transmis o scrisoare ca daca nu achit jumătate de datorie, va scrie cerere la poliție pentru escrocherie. Poate face asa ceva, daca achit in fiecare luna? Pot sa ajung la închisoare?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Anatol,

El dorește să vă sperie pentru ca sa achitati mai repede datoria. Nu e posibil dosar penal în așa situație.

25 may 2020