Datorii la credite

13 april 2022 214

Bună ziua. A avut loc o judecata fără prezenta mea, unde s-a decis ca trebuie sa întorc suma creditului plus cheltuieli de judecata. Pot fi dat in căutare pentru aceasta?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Legal consultant

Buna ziua, executorul judecatoresc printr-un demers poate solicita dispunerea căutării debitorului (adică dvs), deja ulterior instanța decide asupra acestui fapt, dispune sau nu căutarea debitorului. Însă, dacă de răspuns succind la întrebarea dvs atunci vă răspund că, da puteți fi dat în căutare.

15 april 2022