De cateva zile sotia nu-mi permite sa vad copilul

07 october 2022 116

Buna ziua. In urma unei neintelegeri, sotia a luat copilul si a plecat la parinti in timp ce eram la serviciu. I-am facut observatie pentru ca a lasat copilul (are 5 luni) la alt etaj de unul singur pe pat, eu gasindu-l la chiar pe marginea patului si de la aceasta remarca a mea s-a pornit o cearta. Nu este prima data cand a tratat cu neglijenta copilul si l-a pus in pericol. In timp ce spiritele sunt incinse, ea a pornit inregistrarea audio si vorbea precum ca eu am agresat-o, ceea ce nu este adevarat. Eu nu am dovezi ca nu i-am facut niciun rau. Exista doar inregistrarile ei facute ulterior, cu care ma santajeaza. Nu am vazut copilul de cateva zile. Sotia imi refuza orice contact, motivand ca prin lege copilul e al ei. Cum procedez corect? Si ce risc eu? Multumesc.

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!
Reieșind de faptul, că situația descrisă este legată cu viața familială, drepturile copilului, pentru a avea o claritate în circumstanțele reale ale cauzei consider necesară organizarea unei întîlniri confidențiale pentru încercarea găsirii unor soluții celor mai corecte.
Astfel, pentru a beneficia de consulații și pentru a primi asistență juridică calificată,... mai detaliat puteți să mă contactați la numărul de tel.: 069076419.

08 october 2022