De ce acte am nevoie ca sa pot trece frontiera si sa merg in Moldova cu masina cu numere straine?

14 september 2020 407

Buna ziua! Am masina cu numere de Polonia, am actul de vanzare-cumparare si actele masinii care sunt pe numele proprietarului de la care am procurat-o. De ce mai am nevoie ca sa pot trece frontiera si sa merg cu masina in Moldova?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca nu sunt modificari, este deajuns certificatul de inmatriculare, potențial asigurarea si revizia tehnică.

15 september 2020