De ce companiile de microfinantare apeleaza la colectori pentru recuperarea datoriilor?

10 june 2019 3

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, de ce companiile de microfinantare apeleaza la colectori pentru recuperarea datoriilor. Care e scopul lor, de a tine persoana subt presiune sau sa scoata din ea mai multi bani?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna Alina, aceste companii
sunt libere sa aleaga orice mijloace si instrumente legale in vederea recuperarii datoriilor, respectiv ei folosesc toate mijloacele legale posibile. Cu referire la scop, la cele adaugate de dvs., pot fi adaugate si volum de lucru, specializarea acestor companii etc.

10 june 2019