De ce documente am nevoie pentru a declara la notar de unde am o anumită sumă de bani?

14 august 2021 113

Bună ziua! Doresc să procur un apartament, dar mi se cere să declar de unde am acești bani. Banii nu sunt ai mei, sunt ai părinților. Îmi puteți spune ce trebuie să fac în acest caz, de ce documente am nevoie? Vă mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca sunt banii părinților, insena ca urmează să intocmiți între parți un contract de împrumut sau donație.

15 september 2021