De ce executorul judecatoresc refuza sa imi dea detalii la telefon.

24 june 2020 88

Mi-a fost blocat cadul pe care primesc indemnizatia lunara pentru copil. Eu nu am niciun credit, in schimb are sotul cateva care nu sunt achitate. Am sunat executorul, insa acesta refuza sa vorbeasca, motivand ca o sa imi dea informatii doar cand ma prezint la biroul dumnealui. Cum ar trebui sa procedez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Informațiile respective sunt informații confidențiale, iar executorul prin apel telefonic nu este asigurat ca dvs sunteți persoana vizata în procedura de executare, de aceea ar fi bine să vă prezentați la biroul acestea și în eventualitate să vă exercitați măsurile de apărare prin anumite solictări/cereri de a ridica sechestrul... mai detaliat de pe cardul respectiv dat fiind faptul ca sumele de pe cardul respectiv servesc îndemnizație pentru copil dvs mai mult ca atât obligația de neexecutare a sotuțui nu poate fi imputată dvs.

Pentru mai multe detalii și ajutor, ma puteți contacta.

25 june 2020