De la câți ani pot cumpăra un automobil

01 may 2022 30

Buna ziua. Am vârsta de 17 ani. Aș vrea sa aflu de la câți ani pot cumpăra un automobil, cum are loc procesul de vânzare cumpărare de la proprietar? Am căutat aceasta întrebare, și nu am gasit niciun răspuns referitor la vârsta necesară, Voi fi extrem de recunoscător dacă ați putea să-mi dați un răspuns.

Jurist comments 1

  • Advocate trainee
  • Other violations

HRISTOS A INVIAT Veaceslav! Puteti cumpara si acuma, doar cu consimtamintul parintilor, sa fie cu dvs., la ASP (MRAO) pentru perfectarea actelor necesare. Deja de la 18 ani dvs., de sine statator puteti cumpara,vinde. De obicei se face o procura la notar de la proprietar pe tine cu toate drepturile... mai detaliat ce tine de autoturism, sau va puteti deplasa direct la ASP (MRAO) ca sa perfectati acolo toate actele, insa va trebui sa aveti si un Contract de vinzare-cumparare cu voi, ca sa platesti mai putin bani. Insa pentru a nu intra intr-un litigiu puteti apela mediatorul, sa sunati la nr. de mobil: 069049267

03 may 2022