Decizia poliției

04 september 2022 31

Bună ziua! Pot să apelez la sectorul de poliție ca să-mi confirme că persoana pe care am depus plângere a fost într-adevăr sancționată contravențional? Am primit o scrisoare precum că persoana în cauză a fost sancționată cu amendă, dar am auzit că în realitate nu a fost sancționată. Cum sa procedez?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Aurelia, depuneți o cerere la Inspectoratul de poliție,unde să indicați F.N. persoanei vinovate,data când a avut loc cazul și dacă a fost sancționată. o să primiți un răspuns oficial.

05 september 2022