Demers către primărie, blocarea drumurilor

15 august 2020 73

Vrem sa blocăm o bucată de traseu, dar dorim sa procedăm corect si legal. Care sunt primii pași, va rugam sa ne ajutați?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

D-na Marina, în primul rînd DVS trebue să depuneți o cerere în adresa consiliului sătesc, unde să invocați argumentele desfășurate pentru ce vă trebuește așa ceva. Consiliu v-a examina și v-a pune la vot, dacă o să primiți un răspuns negativ în instanța de judecată, dar e greu de spus... mai detaliat că o să dați cîștig de cauză, fiindcă consiliu e organul care decide, fiindcă e un tern public, succese.

16 august 2020