Departajarea averi pe care eu nu o doresc

20 february 2020 117

Buna! Am o intrebare. Fosta sotie vrea sa imparta apartamentul pe care l-am procurat in tinpul casniciei! Avem un copil de 2 ani. Ea ma ameninta ca ma va scoate din apartamentul cu o camera cu orce pret. Eu refuz toate acestea deoarece vreau sa ma asigur ca copilul nu va ajunge pe drumuri in viitor. Nu imi doresc ca fosta sotie sa paraseasca apartamentul. Eu sunt mereu peste hotare, vin pe o perioada mica si imi doresc sa vad copilul sanatos si in conditi decente pe care le-am creat.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Și care este întrebarea?
La partajarea averii, veți deține ambii cite 1/2 cotă parte, respectiv dînsa nu va putea vinde apartamentul fără acordul dvs.

21 february 2020