Deplasare in Romania cu automobilul inregistrat pe numele fratelui

04 february 2019 13

Buna ziua. Vreau sa merg in Romania pe o saptamana cu automobilul inregistrat pe numele fratelui. In afara de pasaport tehnic, vineta, carte verde si polita medicala, ce acte sunt necesare care imi permit sa trec vama si sa circul prin Romania? Multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna

Ar fi bine să încheiați cu fratele un contract de comodat autentificat notarial. Aceasta pentru evita orice suspiciuni în caz că sunteți tras pe dreapta.
Va costă între 200 - 350 lei în dependență de notarul la care mergeți

04 february 2019