Deplasare peste hotare cu procura pe auto

03 july 2018 38

Buna. Vreau sa plec peste hotare cu automobil pe 1 saptamana. Detin numai procura pe el. Pot sa o fac achitand venieta, carte verde si polita medicala? Sau este nevoie de alte acte ce confirma dreptul de a folosi?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Dacă aveti toate actele care obligă RCR de a le posedă un conducător și va referiți doar la ce act aveti nevoie pentru a ieși din țară cu un automobil care nu va aparține atunci procura este îndeajuns și deja restul actelor indicate de dvs mai sus.

03 july 2018