Deport din Suedia

24 july 2019 73

Buna ziua. As dori sa aflu daca am interdictie pe toata Europa, fiindca mi-au facut deport din Suedia. Cum as putea sa aflu?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.
Ar fi cazul sa începeți de la ei, or interdicția in cauză ține de țara parte.
Sau inaintați o cerere... mai detaliat pentru informare catre ambasada țării care a aplicat sancțiunea, pentru explicație
Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

05 september 2019