Depunerea cererii de divort

03 october 2019 132

Buna! Sotul zice ca a fost recent si a depus cerere de divort, dar eu nu am incredere, caci s-ar putea ca doar ma sperie. Cum pot afla daca chiar a depus aceasta cerere?Poate exista un numar de contact cum ca pot afla asta?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna!

Accesați pagina web www.instante.justice.md unde găsiți instanța de judecată în raza căreia domiciliați și verificați la rubrica ședințe indicînd numele Dvs.
Verificați periodic, fiindcă informația nu apare chiar din prima zi a înregistrării. În unele cazuri, aceasta poate dura și câteva luni.

04 october 2019